Jak ściągać nagrania z serwisu youtube

hands-589474_1280Każdy uwielbia słuchać swojej ulubionej muzyki. Nie każdy jednak ma ochotę kupować cały album. Nawet jeśli to jest album ulubionego wykonawcy, a my jednak jesteśmy zainteresowani tylko dwiema znajdującymi się na nim piosenkami. Nie zawsze też mamy dostęp do odpowiedniej płyty cd. Z pomoca przychodzi nam youtube. W jego bezkresnych zbiorach znajdziemy mnóstwo nagrań, które nas interesują: muzykę klasyczną, heavy metal, soul, rymowanki dla dzieci, a także odgłosy zwierząt. Które z nagrań interesuje nas szczególnie ? Które chcemy mieć w swojej kolekcji ?
Na zawsze, bez otwierania strony youtube i za każdym razem kiedy nadzie nas ochota na posłuchanie nagrania odgłosu fal oceanu, ciekawego wywiadu, piosenki filmowej. Jeśli już jesteśmy zdecydowani przechodzimy do wyszukiwarki i odnajdujemy przetwornik youtube to mp3. Na właściwej stronie wklejamy link swojego ulubionego nagrania, naciskamy „Konwersja  wideo!” i czekamy na napis „…Poczekaj trwa proces konwersacji”. Ostatni etap naszej przygody to pobranie wygenerowanego pliku na swój computer lub do chmury Dropbox, OneDrive i cieszenie się udaną operacją i jej wynikiem.

Nie zawsze jest pozytywny. Bywa, ze wykonawca nagrania umieszczonego w serwisie youtube nie życzy sobie aby efekt jego pracy znalazł się bezpośrednio w naszych zasobach. Zostaniemy o tym poinformowani odpowiednim komunikatem. Należy się pogodzić z taką opcją.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail